وبلاگ

بررسی استفاده های آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی

بررسی استفاده و کاربرد آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی

اگر شما هم مانند اکثر باغبانان باشید، همیشه به دنبال راه های جدید و بهتر برای حفظ سلامت و شکوفایی گیاهان خود هستید. اگر در مورد مزایای استفاده از آب اکسیژنه برای ریشه گیاهان شنیده اید، ممکن است از خود بپرسید که آیا ارزش امتحان کردن را دارد یا خیر. در این مقاله، نگاهی دقیق‌ تر به آنچه که آب اکسیژنه صنعتی می‌تواند برای گیاهان شما انجام دهد و نحوه استفاده مؤثر از آن خواهیم داشت. ما در این مقاله علاوه بر معرفی جامع آب اکسیژنه، نحوه به کار گیری و استفاده های آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی را نیز بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

 

معرفی آب اکسیژنه

آب اکسیژنه یک ترکیب شیمیایی با فرمول H2O2 است. در شکل خالص خود، یک مایع آبی کم رنگ بوده که کمی چسبناک تر از آب می باشد. این ماده به عنوان اکسید کننده، عامل سفید کننده و ضد عفونی کننده معمولاً به عنوان محلول رقیق (3 تا 6 درصد وزنی) در آب برای مصرف کننده و در غلظت های بالاتر برای مصارف صنعتی استفاده می شود. آب اکسیژنه غلیظ، یا پراکسید تست بالا، هنگامی که حرارت داده می شود، به صورت انفجاری تجزیه می شود و به عنوان پیشران در موشک ها استفاده می شود.

معرفی آب اکسیژنه

هنگامی که آب اکسیژنه در معرض نور قرار می گیرد و در حضور ترکیبات آلی یا واکنشی به سرعت تجزیه می شود. معمولاً در یک بطری تیره با یک فیکساتور در محلول اسیدی ضعیف برای جلوگیری از نور ذخیره می شود. آب اکسیژنه در سیستم های بیولوژیکی از جمله بدن انسان یافت می شود. آنزیم هایی که از آب اکسیژنه استفاده یا تجزیه می کنند به عنوان پراکسیداز طبقه بندی می شوند. در ادامه به بررسی استفاده و کاربرد آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی می پردازیم.

اهمیت استفاده از آب اکسیژنه

آب اکسیژنه در بسیاری از صنایع استفاده می شود. در صنعت، آب اکسیژنه در غلظت های بالاتر به عنوان سفید کننده برای منسوجات و کاغذ، به عنوان جزئی از سوخت موشک و برای تولید لاستیک فوم و مواد شیمیایی آلی استفاده می شود. همچنین در کاربردهای دارویی و سفید کردن لباس و مو استفاده می شود. و همچنین باید در نظر گرفت که از آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی نیز استفاده می شود.

 

کاربرد آب اکسیژنه صنعتی

 • آب اکسیژنه صنعتی برای سفید کردن خمیر شیمیایی، خمیر مکانیکی و خمیر بازیافتی (جوهر زدایی) استفاده می شود.
 • استفاده از آب اکسیژنه صنعتی در سفید کردن خمیر و کاغذ باعث افزایش سطح روشنایی، بهبود پایداری روشنایی و کاهش هزینه تولید می شود، زیرا تنها ماده شیمیایی مورد نیاز است.
 • ترکیبات هالوژنه مضر و پساب های موجود در خمیر کاغذ به دلیل استفاده از آب اکسیژنه به حداقل می رسد. علاوه بر این، رنگ پساب نیز روشن می شود.
 • از خاصیت سفید کنندگی آب اکسیژنه در بسیاری از صنایع استفاده می شود.
 • شاید آشناترین استفاده روزانه آن در محصولات اختصاصی مورد استفاده در شستشوی لباس ها باشد.
 • مقادیر زیادی آب اکسیژنه برای تولید سدیم پربورات و سدیم پرکربنات استفاده می شود که به عنوان عامل سفید کننده در شوینده های مایع و جامد استفاده می شود.
 • در حالی که استفاده از آن در مواد شوینده حاوی مقادیر زیادی آب اکسیژنه است، بیشتر در محلول برای سفید کردن کاغذ (افزایش روشنایی آن)، خمیر چوب و پارچه ها استفاده می شود.
 • اخیراً گیاهان بسیار بزرگی در آنتورپ (بلژیک) و در مجتمع صنعتی نقشه تا پوت (تایلند) به جریان افتاده اند.
 • سومین کارخانه بزرگ در ساحل شرقی عربستان سعودی، در خلیج فارس، در جبیل در حال ساخت است.
 • هر سه کارخانه آب اکسیژنه تولید می کنند که برای ساخت اپوکسی پروپان (اکسید پروپیلن) با اکسیداسیون مستقیم پروپن استفاده می شود.
 • اپوکسی پروپان به نوبه خود عمدتاً برای تولید پلی یورتان ها استفاده می شود.
 • در ادامه به بررسی استفاده و کاربرد آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی می پردازیم.

شما می توانید مقاله آب اکسیژنه برای ضدعفونی کننده را مطالعه کنید.

 

بررسی استفاده و کاربرد آب اکسیژنه در باغبانی

در یک باغ ارگانیک، ما همیشه در تلاشیم تا راه ‌هایی برای مقابله با آفات، مشکلات و گیاهان بیابیم که شامل استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی که می‌تواند به محیط زیست آسیب برساند، نباشد. اینجاست که آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی به طور بالقوه می تواند وارد شود. آب اکسیژنه یک ماده طبیعی است و در صورت استفاده صحیح می تواند کاملا سازگار با محیط زیست و پایدار باشد. آب اکسیژنه همیشه بهترین راه حل نخواهد بود. و همیشه باید با احتیاط از آن استفاده کنید. با این حال، هنگامی که به غلظت های مناسب رقیق می شود و به روش های مناسب استفاده می شود، می توانید به تاثیرات آن اعتماد کنید.

آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی

استفاده از آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی به طوری است که از آب اکسیژنه به عنوان یک کود عمومی نیز استفاده می شود یا در طول آبیاری به آن اضافه می شود یا روی شاخ و برگ پاشیده می شود، آب اکسیژنه یک کود نیست، اما می تواند به تقویت رشد گیاه کمک کند. آب اکسیژنه به دلیل مولکول اکسیژن اضافی به رشد سالم ریشه کمک می کند. اکسیژن می تواند به ریشه گیاه کمک کند تا مواد مغذی را از خاک جذب کند. بنابراین، این مقدار اکسیژن اضافی، ریشه ها را قادر می سازد تا مواد مغذی بیشتری را جذب کنند، که به معنای رشد سریع تر، سالم تر و قوی تر است. به عنوان یک امتیاز اضافی، آب اکسیژنه می تواند به جلوگیری از باکتری ها و قارچ های ناخواسته ای که ممکن است در باغچه کمین کرده اند کمک کند.

خرید آب اکسیژنه صنعتی

آب اکسیژنه می تواند به ضد عفونی کردن محیط های رشد، مبارزه با عفونت های قارچی، تقویت رشد ریشه و دفع حشرات و آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی کمک کند. روش کار این است که آب اکسیژنه باکتری ‌هایی را که باعث پوسیدگی ریشه در گیاهان می ‌شوند را از بین می ‌برد و در مخلوط خاک تجزیه می ‌شود تا اتم ‌های اکسیژن اضافی آزاد شود و رشد ریشه ‌های سالم و جدید را تشویق کند. شما می توانید آب اکسیژنه صنعتی را از سایت بامدادپتروپارسان تهیه کنید.

 

شما می‌توانید برای مشاوره و اطلاع از قیمت محصولات تماس بگیرید.

شماره تماس: 02143000910

 

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی تمامی نکات درباره استفاده های آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی پرداختیم. همچنین بامدادپتروپارسان پیشرو در زمینه تولید و بازرگانی مواد شیمیایی و محصولات پتروشیمی بوده و به عنوان متخصصی برتر در زمینه مواد شیمیایی و ایمن ترین سیستم توزع مواد شیمیایی شناخته می شود. شما می توانید آب اکسیژنه صنعتی را با بهترین کیفیت و معقول ترین قیمت در کمترین زمان ممکن از طریق سایت ما دریافت کنید.

منبع: wikipedia

شرکت بامداد پتروپارسان

مطالب مرتبط:

تری اتیلن گلایکول

مونو اتیلن گلایکول

 

سوالات متداول

 • استفاده از آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی و کشاورزی به چه صورت است؟

استفاده از آب اکسیژنه صنعتی در باغبانی به طوری است که از آب اکسیژنه به عنوان یک کود عمومی نیز استفاده می شود یا در طول آبیاری به آن اضافه می شود یا روی شاخ و برگ پاشیده می شود، آب اکسیژنه یک کود نیست، اما می تواند به تقویت رشد گیاه کمک کند. آب اکسیژنه به دلیل مولکول اکسیژن اضافی به رشد سالم ریشه کمک می کند. اکسیژن می تواند به ریشه گیاه کمک کند تا مواد مغذی را از خاک جذب کند. بنابراین، این مقدار اکسیژن اضافی، ریشه ها را قادر می سازد تا مواد مغذی بیشتری را جذب کنند، که به معنای رشد سریع تر، سالم تر و قوی تر است.

 • قیمت خرید آب اکسیژنه صنعتی به چه صورت است؟

با توجه به کاربردهای فراوان آب اکسیژنه که در صنایع گوناگون استفاده می‌شود، تعیین قیمت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت پتروپارسان از قیمت و هزینه خرید آب اکسیژنه مطلع شوید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *