وبلاگ

بررسی انواع کاربردهای نرمال بوتانول

بررسی انواع کاربردهای نرمال بوتانول

به نظر می­رسد تولید نرمال بوتانول به عنوان سوخت زیستی یا جایگزینی اتانول گزینه جذابی باشد زیرا نرمال بوتانول حاوی انرژی بیشتری است و فرار کمتری نسبت به اتانول دارد. انواع کاربردهای نرمال بوتانول می ­تواند برای شما بسیار جذاب باشد. بوتانول و اتانول از تخمیر محصولات کشاورزی مانند ذرت، گندم، نیشکر و غیره تولید می‌شوند. اما عیب اصلی تولید این الکل‌های زیستی از محصولات کشاورزی به در دسترس بودن منابع و مقداری هزینه‌های تولید آن‌ها بستگی دارد. برای جلوگیری از استفاده از محصولات کشاورزی فوق‌الذکر، برخی از مطالعات انواع دیگر پسماندها مانند پسماندهای شهری، صنعتی و کشاورزی و صنعتی را برای تولید سوخت زیستی آزمایش کردند. با این حال، این ضایعات به راحتی قابل تخمیر نیستند و برای کمک به حل شدن قندهای لازم برای مرحله تخمیر نیاز به تصفیه اولیه دارند. در ادامه بیشتر در رابطه با انواع کاربردهای نرمال بوتانول و خرید نرمال بوتانول بحث خواهیم کرد.

معرفی نرمال بوتانول

نرمال بوتانول به عنوان سوخت موتورهای احتراق داخلی مورد توجه است. نرمال بوتانول دارای چگالی انرژی بالاتر و فشار بخار کمتری نسبت به اتانول است که آن را به عنوان سوخت یا ترکیب‌کننده جذاب‌تر می­کند. نرمال بوتانول در طی تخمیر توسط باکتری­های تولید کننده حلال (به عنوان مثال Clostridia acetobutylicum) در فرآیندی که به طور کلی به عنوان ABE شناخته می‌شود (یعنی تخمیر استون، نرمال بوتانول، اتانول) تولید می­ شود. تولید نرمال بوتانول و استون از زیست توده از طریق تخمیر در طول جنگ جهانی اول آغاز شد، اما در طول قرن بیستم در درجه اول به دلیل هزینه پایین تولید بوتانول تجدید ناپذیر تولید شده توسط صنعت پتروشیمی کاهش یافت. انواع کاربردهای نرمال بوتانول بسیار زیاد است که در بخش­های بعدی به آن می­ پردازیم.

معرفی نرمال بوتانول

با این حال، با افزایش تقاضا برای سوخت­ های زیستی تجدید پذیر، علاقه مجدد زیادی به تولید تخمیری نرمال بوتانول وجود دارد. در حال حاضر، تعدادی از تأسیسات صنعتی در حال تولید بوتانول هستند. یکی از مزایای اصلی تخمیر بوتانول سلولزی این است که اکثر باکتری­های تولید کننده حلال می­توانند هم قند پنتوز (یک جزء اصلی لیگنوسلولز) و هم هگزوز را تبدیل کنند. چالش­های اصلی در توسعه بیشتر فرآیندهای ABE در مقیاس صنعتی، غلبه بر بهره وری حجمی پایین تخمیر است که نیازمند توسعه میکروارگانیسم­های جدید برای تخمیر ABE  است که تحمل بالاتری برای محصولات نهایی دارند.

شما می توانید مقاله مقایسه سود پرک و سود مایع را مطالعه کنید.

 

اهمیت استفاده از نرمال بوتانول

 • انواع کاربردهای نرمال بوتانول بسیار زیاد است. مهندسی متابولیک می­تواند به ارگانیسم اجازه دهد تا از بستر ارزان­تری مانند گلیسرول به جای گلوکز استفاده کند. از آنجایی که فرآیندهای تخمیر به گلوکز مشتق شده از غذا نیاز دارند، تولید نرمال بوتانول می­تواند بر عرضه غذا تأثیر منفی بگذارد (به بحث غذا و سوخت مراجعه کنید). گلیسرول منبع جایگزین خوبی برای تولید بوتانول است. در حالی که منابع گلوکز با ارزش و محدود هستند، گلیسرول فراوان است و قیمت بازار پایینی دارد زیرا محصول زائد تولید بیودیزل است. تولید بوتانول از گلیسرول با استفاده از مسیرهای متابولیکی موجود در باکتری کلستریدیوم پاستوریانوم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. یکی از اصلی­ترین انواع کاربردهای نرمال بوتانول به صرفه بودن آن است.
 • ترکیبی از سوکسینات و اتانول را می­توان برای تولید بوتیرات (پیش ساز بوتانول) با استفاده از مسیرهای متابولیکی موجود در یک باکتری بی هوازی گرم مثبت کلستریدیوم کلویوری تخمیر کرد. سوکسینات یک واسطه چرخه TCA است که گلوکز را متابولیزه می­کند. باکتری­های بی هوازی مانند کلستریدیوم استوبوتیلیکوم و کلستریدیوم ساکاروبوتیلیکوم نیز حاوی این مسیرها هستند. سوکسینات ابتدا فعال می­شود و سپس با یک واکنش دو مرحله­ای کاهش می­یابد و هیدروکسی بوتیرات تولید می­شود که سپس بیشتر به کروتونیل کوآنزیم متابولیزه می­شود. سپس Crotonyl-CoA به بوتیرات تبدیل می­شود. ژن­های مربوط به این مسیرهای تولید بوتانول از کلستریدیوم به E. coli شبیه سازی شده­اند.
 • یکی دیگر از انواع کاربردهای نرمال بوتانول را در سال 2012 دانشمندان کشف کردند، محققان روشی را برای ذخیره انرژی الکتریکی به عنوان انرژی شیمیایی در الکل ­های بالاتر (از جمله بوتانول) توسعه دادند. این الکل­ها سپس می­توانند به عنوان سوخت مایع برای حمل‌ونقل استفاده شوند. تیمی به رهبری جیمز سی لیائو میکروارگانیسم لیتواتوتروپیک معروف به Ralstonia Eutropha H16 را برای تولید ایزوبوتانول و نرمال بوتانول در یک راکتور الکتریکی مهندسی ژنتیکی کردند.
 • دی اکسید کربن تنها منبع کربن برای این فرآیند است و الکتریسیته به عنوان یک جزء انرژی استفاده می­شود. فرآیندی که آن‌ها ایجاد کردند، واکنش‌های روشن و تاریکی را که در طول فتوسنتز رخ می‌دهند، جدا می‌کند. پنل­های خورشیدی برای تبدیل نور خورشید به الکتریسیته استفاده می­شود که سپس با استفاده از میکروارگانیسم­ها به یک واسطه شیمیایی تبدیل می­شود.

معرفی انواع کاربردهای نرمال بوتانول

معرفی انواع کاربردهای نرمال بوتانول

انواع کاربردهای نرمال بوتانول به شرح زیر می­ باشد:

 • مواد خام در سنتز آلی پلی گلیکول­ ها، بوتیلن گلیکول­ ها، بوتیل استات و برخی مواد آلی دیگر، از جمله داروها
 • افزودنی در سوخت خودرو
 • تحقیقات علمی و آزمایشگاهی
 • تقاضا در میکرو الکترونیک، در تولید جایگزین ­های چرم، کت­ های بارانی، شیشه های مقاوم
 • ضربه، فیلم عکاسی، چسب لاستیک، عطر
 • برای به دست آوردن پوشش های سرامیکی
 • در سلول های سوختی
 • برای تولید هیدروژن

مایع یکی دیگر از فناوری­ های بازیابی کارآمد است که می­ تواند نرمال بوتانول را از آبگوشت تخمیر در محل حذف کند. این روش بر این اصل بنا شده است که حلالیت مواد شیمیایی در محلول ­های مختلف متفاوت است و ضرایب توزیع مواد شیمیایی بین دو فاز غیرقابل اختلاط متفاوت می­ باشد. در این حالت، هنگامی که یک عصاره‌گیر آلی نامحلول در آب با آبگوشت تخمیر مایع مخلوط می شود، بوتانول به طور انتخابی در فاز آلی متمرکز می شود، زیرا محلول تر از فاز آبی است.

خرید و فروش نرمال بوتانول

در بخش قبل مشاهده نمودید که انواع کاربردهای نرمال بوتانول به چه شکلی است. خرید و فروش این ماده در سر تا سر فروشگاه­های کشور در جریان است اما مسئله­ ای که اینجا مطرح می­ شود، اطمینان از اصالت ماده می ­باشد. شما عزیزان می­ توانید برای خرید این ماده بی ­نظیر با کارشناسان ما در تماس باشید تا با جزئیات بیشتری شما را از اصالت نرمال بوتانول آگاه نمایند.

 

شما می‌توانید برای مشاوره و اطلاع از قیمت محصولات تماس بگیرید.

شماره تماس: 02143000910

 

جمع‌بندی

در این مطلب در مورد انواع کاربردهای نرمال بوتانول اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم. یکی دیگر از انواع کاربردهای نرمال بوتانول استفاده آن به عنوان حلال برای چربی­ ها و رزین ­ها است. همچنین استرهای اسیدهای کربوکسیلیک از آن به دست می­آید که بوی مطبوعی دارند. بوتیل استات، بوتیل سالیسیلات و سایر مواد معطر. به عنوان یک افزودنی در شامپوها به افزایش شفافیت آن‌ها کمک می­کند.

منبع: wikipedia

شرکت بامداد پتروپارسان

 

سوالات متداول

انواع کاربردهای نرمال بوتانول به چه صورت است؟

یکی دیگر از انواع کاربردهای نرمال بوتانول استفاده آن به عنوان حلال برای چربی­ ها و رزین ­ها است. همچنین استرهای اسیدهای کربوکسیلیک از آن به دست می­آید که بوی مطبوعی دارند. بوتیل استات، بوتیل سالیسیلات و سایر مواد معطر. به عنوان یک افزودنی در شامپوها به افزایش شفافیت آن‌ها کمک می­ کند.

قیمت خرید نرمال بوتانول به چه صورت است؟

با توجه به کاربردهای فراوان نرمال بوتانول که در صنایع گوناگون استفاده می‌شود، تعیین قیمت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت پتروپارسان از قیمت و هزینه خرید و فروش نرمال بوتانول مطلع شوید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *