وبلاگ

بررسی و معرفی انواع روش تولید نرمال بوتانول

معرفی انواع روش تولید نرمال بوتانول

نرمال بوتانول را می­ توان به عنوان سوخت در موتورهای احتراق داخلی استفاده کرد. روش تولید نرمال بوتانول می­ تواند برای شما چالش برانگیز باشد. از آنجایی که زنجیره هیدروکربنی طولانی‌تر آن باعث می شود که نسبتاً غیرقطبی باشد، بیشتر شبیه بنزین است تا اتانول. نشان داده شده است که بوتانول روی خودروهایی که برای استفاده با بنزین بدون تغییر طراحی شده ­اند، کار می ­کند. دارای یک زنجیره هیدروکربنی چهار پیوندی است. می ­توان آن را از زیست توده و سوخت­ های فسیلی تولید کرد، اما بیوبوتانول و پتروبوتانول دارای خواص شیمیایی یکسانی هستند.
نرمال بوتانول را می­ توان از تخمیر زیست توده از طریق فرآیند ABE تولید کرد. در این فرآیند از باکتری کلستریدیوم استوبوتیلیکوم استفاده می­ شود که با نام ارگانیسم ویزمن یا کلستریدیوم بیجرینکی نیز شناخته می ­شود. در ادامه با انواع روش تولید نرمال بوتانول و خرید نرمال بوتانول آشنا می ­شوید. با ما همراه باشید.

 

معرفی نرمال بوتانول

نرمال بوتانول یکی از امیدوارکننده ترین سوخت های زیستی با مزایای فراوان نسبت به اتانول زیستی است و در دهه های گذشته در فرآیندهای مقیاس بزرگ استفاده شده است. روش سنتی برای تولید بوتانول از طریق فرآیند تخمیر استون-بوتانول (ABE) با مصرف قندها یا نشاسته از کلستریدیاهای مختلف مانند Clostridium acetobutylicum و Clostridium beijerinckii است. میکروب دیگری که می­ تواند H2 و CO2 یا CO را به صورت اتوتروف به بوتانول تبدیل کند، کلستریدیوم کربوکسیدیورانس است. روش تولید نرمال بوتانول می­ تواند به شما در فرآیند صحیح تولید این ماده کمک کند. ژن هایی که تولید نرمال بوتانول را ترویج می کنند، ناشناخته باقی می‌مانند، اما انتظار می رود که مشابه ژن‌هایی باشند که فرآیند ABE را آغاز می کنند. علاوه بر این، چندین تکنیک تخمیر و جداسازی هم زمان نرمال بوتانول از آبگوشت راکتور به منظور کاهش هزینه بوتانول مورد مطالعه قرار گرفته است.

 

اهمیت تولید نرمال بوتانول

اهمیت تولید نرمال بوتانول

نرمال بوتانول یک الکل بیولوژیکی تولید شده با تحقیقات خوب است که دارای چهار ترکیب کربن هیدروکسیل در ساختار شیمیایی خود است. همچنین دارای چهار ایزومر مختلف نرمال بوتانول، ایزوبوتانول، sec-butanol و tert-butanol با فرمول شیمیایی مشابه C4H9OH است. با این حال روش تولید نرمال بوتانول کمی سخت می­ باشد. این ایزومرها به دلیل ساختار مولکولی متفاوت، مقادیر گرمایشی مشابه و خواص احتراق کمی متفاوت دارند. به عنوان مثال، ویژگی های احتراق نرمال butanol ،isobutanol و sec-butanol سرعت سوختن یکسانی دارند و با ساختار شعله آن ها متمایز می شوند. در مقایسه با الکل ­های کمتر، بوتانول دارای خواص فیزیکی و شیمیایی مختلفی استکه شبیه بنزین و گازوئیل هستند. روش تولید نرمال بوتانول یکی از خاص­ ترین روش­ های ماده می­باشند.

استفاده از نرمال بوتانول چه مزایایی دارد؟

نرمال بوتانول سمیت و خورندگی کمتری دارد در حالی که آب دوست تر از اتانول است. همچنین، نقطه اشتعال بالاتر آن، آن را به شدت با ساختار سوخت فعلی سازگار می ­کند. همچنین ویسکوزیته بوتانول بسیار شبیه گازوئیل است که برای روانکاری بهتر لازم است. علاوه بر این، بوتانول دارای برخی خواص سودمند مانند عدد ستان بالا است، ارزش حرارتی بالاتر، گرمای نهان تبخیر کمتر، ویسکوزیته کمتر و پایداری بهتر در ترکیب با دیزل.

به دلیل گرمای کمتر تبخیر، بوتانول به گرمای کم و دمای هوای پایین در ورودی در مقایسه با سوخت­ های الکلی کمتر نیاز دارد. علاوه بر این، مقدار بوتانول مورد نیاز کمتر از الکل های پایین تر است، زیرا ارزش حرارتی بالاتری دارد. بنابراین، بوتانول برای دستیابی به احتراق بهتر از متانول و اتانول مؤثرتر است و می تواند یک گزینه بالقوه برای سوخت های زیستی آینده باشد. روش تولید نرمال بوتانول یکی از گزینه ­هایی می ­باشد که می ­توانید با آن به انواع مواد از خانواده بوتانول دست پیدا کنید.

خرید آب اکسیژنه صنعتی با بهترين قيمت

 

معرفی روش تولید نرمال بوتانول

روش تولید نرمال بوتانول

انواع روش تولید نرمال بوتانول به شرح زیر می­ باشد:

اولین روش تولید | پیش فرآوری

تبدیل زیست توده به اجزای اصلی آن در ادبیات به عنوان شکنش نامیده می ­شود که گاهی اوقات به جای پیش تصفیه استفاده می­ شود، یعنی پیش تصفیه به عنوان راهی برای دستیابی به شکنش زیست توده یا اصطلاح شکنش به عنوان یک روش پیش تصفیه استفاده می­ شود. در مطالعه حاضر، به دلایل سادگی، همه مراحل درگیر در تبدیل مواد اولیه به قندها را به عنوان پیش تصفیه نام می بریم، اگر چه هیدرولیز آنزیمی بخش های پلی ساکاریدی اغلب به عنوان مرحله ای متمایز از سایر اقدامات پیش تصفیه نامیده می شود.

دومین روش تولید | تخمیر

یکی دیگر از انواع روش تولید نرمال بوتانول تخمیر می­ باشد. تخمیر ABE دو فازی است. ابتدا اسید استیک و اسید بوتیریک در فاز اسیدزایی تولید می شوند، سپس اسیدها دوباره جذب می شوند تا حلال های استون، بوتانول و اتانول را تولید کنند. تخمیر دست ه­ای به دلیل عملیات ساده و کم خطر آلودگی، بیشترین مطالعه را انجام داده است و خوانندگان می ­توانند به مطالعات اولیه متعددی از تخمیرهای دست ه­ای زیست توده لیگنوسلولزی برای تولید بوتانول دسترسی داشته باشند.

تراکم سلولی کم می­ تواند منجر به بهره وری پایین و تخمیر بستر جذب شده و راکتورهای بیو فیلم برای غلبه بر این مشکل در فرآیندهای دست ه­ای استفاده شده است. حالت Fed-batch برای مقابله با مهار بستر با افزودن تدریجی بستر مفید است، بنابراین غلظت بستر را زیر سطوح سمی نگه می دارد. با این حال، تخمیر دست ه­ای تغذیه شده همچنان باید با حذف محصول در محل همراه باشد تا مهار محصول را کاهش دهد.

سومین روش تولید | توسعه سویه

توسعه سویه به هرگونه تغییر در سویه تولید بوتانول اطلاق می‌شود که با جهش‌زایی و انتخاب تصادفی، مانند تکامل آزمایشگاهی تطبیقی، یا اصلاح ژنتیکی هدایت‌شده، منطقی و سیستمی هدایت‌شده از زیست‌شناسی با استفاده از مهندسی متابولیک مصنوعی برای بهبود عملکرد تخمیر با استفاده از افزایش عملکرد تخمیر انجام شود. تحمل به اجزای سمی، انتخاب بوتانول و بهره وری، و بهبود استفاده از بستر و محدوده. این روش تولید نرمال بوتانول یکی از کارآمدترین روش­ها می­باشد.

چهارمین روش تولید | یکپارچه سازی و تشدید فرآیند

تکنیک ­های یکپارچه سازی و تشدید فرآیند برای به دست آوردن فرآیندهای تخمیر مقرون به صرفه استفاده می­ شود. رویکردهای مهم تشدید فرآیند شامل ساکاره سازی و تخمیر هم‌زمان است که در آن هیدرولیز پلی ساکاریدهای موجود در زیست توده (پیش تیمار شده) توسط مخلوط­ های آنزیمی هیدرولیتیک تولید شده خارجی و اضافه شده در محل با تخمیر هم زمان انجام می ­شود.

 

خرید و فروش نرمال بوتانول

در بخش­ های قبل مشاهده نمودید که انواع روش تولید نرمال بوتانول به چه شکلی می­ باشد. اما خرید و فروش این ماده را می­ توانید از کارشناسان تخصصی ما پیگیری کنید. ما علاوه بر مشاوره رایگان به شما می­ گوییم که فرآیند خرید و فروش این ماده کاربردی به چه شکلی می ­باشد.

 

شما می‌توانید برای مشاوره و اطلاع از قیمت محصولات تماس بگیرید.

شماره تماس:02143000910

 

بررسی قیمت نرمال بوتانول

قیمت نرمال بوتانول­ ها در سر تا سر فروشگاه ­هایی که این محصول را می­ فروشند، ممکن است متفاوت باشد. اما در اینجا شما می­ توانید با مشاوران ما در این خصوص تماس بگیرید تا قیمت دقیق این محصول را برای شما بیان نمایند.

 

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی تمامی نکات درباره بررسی انواع روش تولید نرمال بوتانول پرداختیم. همچنین بامدادپتروپارسان پیشرو در زمینه تولید و بازرگانی مواد شیمیایی و محصولات پتروشیمی بوده و به عنوان متخصصی برتر در زمینه مواد شیمیایی و ایمن ترین سیستم توزع مواد شیمیایی شناخته می شود. شما می توانید نرمال بوتانول را با بهترین کیفیت و معقول ترین قیمت در کمترین زمان ممکن از طریق سایت ما دریافت کنید.

منبع: wikipedia

شرکت بامداد پتروپارسان

 

سوالات متداول

انواع روش تولید نرمال بوتانول به چه صورت است؟

از جمله روش های تولید نرمال بوتانول می توان به تولید این ماده با روش تخمیر، پیش فرآوری، توسعه سویه و … اشاره کرد.

قیمت خرید نرمال بوتانول به چه صورت است؟

با توجه به کاربردهای فراوان نرمال بوتانول که در صنایع گوناگون استفاده می‌شود، تعیین قیمت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت پتروپارسان از قیمت و هزینه نرمال بوتانول مطلع شوید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *