وبلاگ

مواد شیمیایی در صنایع شوینده و بهداشتی | بررسی 4 ماده مهم

 شرکت ها بیش از هر زمان دیگری در مورد مواد تشکیل دهنده محصولات تمیز کننده خود اطلاعات ارائه می دهند. مواد شیمیایی کاربرد های گسترده ای در انواع صنایع و کارخانه ها دارند. امروزه با پیشرفت علم انتخاب مناسب مواد شیمیایی در صنایع شوینده و بهداشتی بیشتر مورد توجه صاحبان صنایع قرار گرفته است. استفاده از مواد شیمیایی هم مزایا و هم معایب مختلفی دارد.

محصولات پاک کننده، در عین حال که ایمن و موثر هستند. باید به طور مناسب برای محافظت از سلامت مصرف کنندگان و خانواده های آن ها استفاده شوند. کاربران باید قبل از استفاده از یک محصول تمیز کننده خاص، تمام دستورالعمل های ایمنی روی برچسب محصول را دنبال کنند.

اهمیت استفاده از مواد شیمیایی در صنایع شوینده و بهداشتی

استفاده از مواد شیمیایی در صنایع شوینده و بهداشتی مانند مواد شوینده لباسشویی، سفید کننده ها، محصولات ظرفشویی و سایر پاک کننده های خانگی می توانند به بهبود راندمان نظافت و بهداشت در منازل، ادارات و سایر محیط ها کمک کنند.

پاک کننده های آنتی باکتریال به کشتن میکروب ها کمک می کنند. محصولات پاک کننده کلر به محافظت در برابر آنفولانزا و بیماری های ناشی از غذا کمک می کنند. حلال های پاک کننده به حل شدن چربی ها و روغن ها کمک می کنند. اغلب تجزیه پذیری زیستی خوبی هم دارند.

خرید نرمال بوتانول با قیمت عمده

به کار گیری مواد شیمیایی در صنایع شوینده و بهداشتی مانند مواد شوینده لباسشویی، می تواند به این محصولات کمک کنند تا در آب سرد به همان اندازه در آب گرم عملکرد خوبی داشته باشند. این موضوع مصرف کنندگان را قادر می سازد در هزینه و انرژی، هنگام شستن لباس های خود صرفه جویی کنند.

علاوه بر این، فرمولاسیون های مایع لباسشویی با غلظت بالا که توسط شیمی امکان پذیر شده اند، به مواد بسته بندی کمتری نیاز دارند و زباله کمتری تولید می کنند. محصولات پاک کننده خانگی به دلیل این که پاک کننده های آنتی باکتریال دارند، می توانند کثیفی و میکروب هایی که پتانسیل ایجاد بیماری دارند را از بین ببرند.

 اهمیت استفاده از مواد شیمیایی در صنایع شوینده و بهداشتی

استفاده و کاربرد فنول

مواد شیمیایی در صنایع شوینده و بهداشتی در ساخت لوازم بهداشتی و شوینده استفاده می شوند. فنول یکی از موادی است که در ساخت این لوازم کاربرد داردو یکی از موارد فروش فنول نیز همین مورد است. فنول یک نوع ترکیب آلی به حساب می آید. در حالی که مصرف آن به تنهایی سمی خواهد بود، اما در بسیاری از محصولات خانگی مانند دهان شویه و اسپری پاک کننده ها در دوز های کوچک موجود است.

 صابون دارای موادی بوده که بر پایه فنل هستند. به آن ها صابون کربولیک گفته می شود. این صابون هنوز هم در جهان مورد استفاده قرار می گیرد.  همچنین یک ابزار رایج برای کمک به کشور هایی است که از سازمان هایی مانند صلیب سرخ یا پزشکان بدون مرز کمک های خارجی دریافت می کنند.

استفاده و کاربرد دی اتانول آمین

دی اتانول آمین متعلق به کلاس اتانول آمین ها است. در میان بسیاری از کاربرد ها، عمدتاً در تولید مواد شیمیایی کشاورزی، مواد شوینده و … استفاده می شود. دی اتانول آمین مانند سایر آمین ها باز ضعیف بوده و خاصیت آب دوست الکل ها را دارد و در آب محلول می باشد. دی اتانول آمین به عنوان شیرین کننده استفاده می شود.

استفاده از فنول به عنوان مواد شیمیایی در صنایع شوینده و بهداشتی به شامپو ها و نرم کننده ها اطلاق می شود. این ماده به دلیل داشتن حالت کریستالی هنگامی که در شامپو ها یا نرم کننده ها استفاده می شود، روی سطح پوست پخش می شود و یک حالت شبیه به لایه محافظ ایجاد می کند. اما چون این ماده شیمیایی مشکوک است. احتمالا دارای ترکیبات خطرناکی است پس باید به مقدار کم و به ندرت استفاده شود.

کاربرد دی اتانول آمین در شوينده

استفاده و کاربرد آب اکسیژنه و آب ژاول

آب اکسیژنه متداول ترین ماده ای است که می تواند در صنایع مختلف استفاده شود. از جمله کاربرد این ماده از مواد شیمیایی در صنایع شوینده و بهداشتی است. به دلیل فرمول ساده و کم خطر بودن، بسیاری از استفاده های خانگی با این ماده انجام می گیرند. چون فرمول این ماده شبیه به آب می باشد، در نتیجه می تواند برای تمیز کردن انواع چربی ها مفید باشد.

خرید سود پرک عمده به قیمت عمده فروشی

می توانید فرش ها، آیینه ها، لوازم خانگی و انواع سطوح دیگر را با این ماده پاک کنید. گسترده ترین کاربرد این ماده در قدرت بالای پاک کنندگی و ضد عفونی می باشد. بسیاری از افراد ممکن ست آب اکسیژنه را با وایتکس اشتباه بگیرند که این امر کاملا اشتباه است. آب ژاول یا وایتکس کاملا فرمول مختلفی نسبت به آب اکسیژنه دارد.

هیپوکلریت سدیم پیوند های مضاعف را هیدرولیز می کند، خاک ها و لکه ها را می شکند تا تمیز کردن لباس ها را برای مواد شوینده راحت تر انجام دهد. به همین دلیل است که افزودن سفید کننده به همراه مواد شوینده معمولی شما فقط لباس‌ ها را ضد عفونی نمی‌کند. همچنین لباس ‌ها را تمیز تر و سفید تر از شستشو با سایر مواد شوینده می ‌کند و همین موضوع باعث شده تا فروش آب ژاولرونق یابد. برای ضد عفونی خانگی، توانایی هیپوکلریت سدیم در دناتوره کردن پروتئین ها، آن را در کشتن باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها بسیار موثر می کند.

سخن نهایی

در این مقاله به 4 مواد شیمیایی در صنایع شوینده و بهداشتی اشاره و کاربرد دقیق هر یک ذکر شد. ما در شرکت بامداد پترو پارسان در زمینه عرضه مواد شیمیایی مورد نیاز در تولید مواد شوینده و بهداشتی فعالیت می کنیم و تضمین می کنیم که بهترین کیفیت ها را به مشتریان ارائه خواهیم کرد. شما می توانید برای خرید آب اکسیژنه صنعتی و  فروش دی اتانول آمین با شماره 02143000910 تماس بگیرید.

منبع: hse

شرکت بامداد پتروپارسان

سوالات متداول

مواد شوینده چیست؟

مواد سورفکتانتی هستند که قدرت پاک کنندگی آلودگی ها را دارند.

ماده ای که برای ضدعفونی استخر به کار می رود چیست؟

هیدروژن پراکسید یا آب‌اکسیژنه برای حذف آلودگی ها از استخر به کار می رود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *