وبلاگ

بررسی واکنش سوختن متانول در صنعت

بررسی واکنش سوختن متانول در صنعت

 واکنش سوختن متانول در صنعت به صورت بی رنگ است. به طور طبیعی مقدار کمی از این الکل در بسیاری از موجودات وجود دارد. فرمول شیمیایی این نوع الکل، CH3OH بوده و دارای دانسیته 792 kg/m³ می باشد. این الکل به واسطه داشتن کاربرد متعدد به عنوان سوخت، حلال و… کاربرد دارد. این الکل با هوا ترکیب می شود و نتیجه ی آن ترکیبات قابل انفجار است. قیمت و فروش متانول به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. هرچه حجم تقاضا بیشتر باشد باید بودجه بیشتری در نظر بگیرید.

 

معرفی متانول | بررسی تاریخچه متانول

پیش از دانستن واکنش سوختن متانول در صنعت باید درباره تاریخچه این ماده بدانیم. متانول را به اسم های دیگری نظیر الکل متیلیک و الکل چوب نیز می شناسند. این نوع الکل ساده ترین نوع الکل است که کاربرد زیادی در صنایع دارد. از جمله ویژگی های این نوع الکل می توان به قابل اشتعال بودن اشاره کرد‌. ساده ترین نوع الکل در فشارهای معمولی به شکل مایع می باشد. این نوع الکل با الکل اتانول متفاوت است. این مدل از الکل بسیار سمی بوده و مصرف آن بسیار خطرناک است. الکل متانول در صنایع مختلف برای تولید وسایل گوناگون استفاده می شود. در صورتی که این الکل با اکسیژن و گرما ترکیب شود تحت احتراق قرار می گیرد. این ماده در تولید پلاستیک های اکریلیک استفاده می شود. این ماده فرار بوده و برای تولید مواد شیمیایی استفاده می شود. اگر بخواهیم در مورد رنگ متانول بحث کنیم باید بگوییم این نوع الکل بدون رنگ است‌.

شما می‌توانید مقاله تاریخچه الکل متانول را به صورت کامل بخوانید.

 

اهمیت استفاده از متانول

استفاده از متانول در صنعت اهمیت بسیار زیادی دارد اما واکنش سوختن متانول در صنعت به چه صورت است. این نوع الکل در صنعت برای تولید صدها محصول روزمره استفاده می شود. این الکل نه تنها برای تولید محصولات روزمره، بلکه در تولید مصالح ساختمانی از جمله رنگ و قطعات خودرو استفاده می شود. الکل پرکاربرد از گاز طبیعی ساخته می شود. اهمیت متانول از آنجا مشخص می شود که بدانید این الکل کاربرد زیادی در سراسر زندگی و جامعه دارد. این الکل به عنوان یک ماده میانی برای تولید انواع مشتقات متانول استفاده شود. این الکل در جنبه های مختلفی زندگی انسان ها کاربرد دارد. به عنوان مثال این الکل و محصولات مشتق شده از آن در  پلاستیک اکریلیک به عنوان ماده اولیه استفاده می شوند. الکل چوب دارای خواص حل شوندگی بوده و با درصدهای مختلف در صنعت ها استفاده می شود. حجم کاربرد متانول در صنایع مختلف نشان دهنده اهمیت این الکل در صنایع است.

 

معرفی انواع کاربردهای متانول در صنعت

معرفی انواع کاربردهای متانول در صنعت

برای دانستن واکنش سوختن متانول در صنعت باید انواع کاربردهای این ماده در صنعت را بدانیم. کاربرد این نوع الکل را می توان در صنایع مختلف جست و جو کرد. با توجه به ویژگی های این نوع الکل کاربردهایی متعددی برای آن درنظر گرفته شده است.

 • از جمله کاربردهای این نوع الکل در صنعت می توان به تولید ضد یخ اشاره کرد.
 • این الکل برای تولید محصولات صنعتی و مصرفی اهمیت داشته و به عنوان انرژی پاک شناخته می شود.
 • امروزه این ماده برای تامین انرژی کامیون ها، خودروها و اتوبوس ها و… استفاده می شود.
 • این الکل به عنوان یک سوخت اقتصادی و مقرون به صرفه شناخته می شود.
 • این ماده یک راه حل نوآورانه انرژی است‌.
 • این ماده تحت عنوان ماده اولیه برای تولید موادی است که در تولید مایع شستشوی شیشه جلو، فوم ها، چسب ها و… استفاده می شوند.
 • به علاوه در تولید الیاف پلی استر، پارچه و الیاف نیز کاربرد دارد.
 • این الکل با ترکیب مواد دیگر به عنوان ضدیخ عمل می کند.
 • نیمی از این ماده در کاربردهایی سوختی استفاده می شود.
 • به طور کلی متانول به عنوان مواد اولیه برای تولید محصولات مختلفی که در زندگی انسان ها کاربردی هستند، استفاده می شود.
 • این الکل به واسطه داشتن یک سری ویژگی ها و خواص ها توانایی کاهش انجماد محلول هایی که بر آب مبتنی هستند را دارد.
 • همچنین سبب افزایش نقطه جوش آن ها می شود.
 • در تولید ضدیخ استفاده می شود.
 • این ماده اولیه در کشورهای مختلفی تولید می شود.
 • الکل متانول بویی شبیه به الکل داشته و به صورت صنعتی تولید می شود.
 • این الکل صنعتی کشنده است و سبب کوری و مشکلات دیگر می شود.
 • این ماده درجه خلوص متفاوتی دارد.

 

بررسی واکنش سوختن متانول در صنعت

اگر بخواهیم در مورد واکنش سوختن متانول در صنعت بحث کنیم باید بگوییم که این ماده در حین سوخت کاملا بی رنگ است. این ماده قابلیت احتراق بالایی داشته و بر روی سلامتی انسان اثرات مخربی می گذارد. بنابراین مصرف متانول بسیار خطرناک است. بنابراین آن را با الکل دیگر اشتباه نگیرید و از استفاده غیر صنعتی و مجاز بپرهیزید. از آنجایی که شعله سوخت این الکل بدون رنگ است، می تواند خطرناک باشد. بنابراین آن را با الکل دیگر اشتباه نگیرید و از استفاده غیر صنعتی و مجاز بپرهیزید. الکل بر روی بینایی اثرات مخربی دارد. متیلیک الکل با یک سری مواد شیمایی واکنش شدیدی نشان می دهد. در صورتی که بین الکل با فلزات مختلف حرارت ایجاد شود خاصیت انفجاری پیدا می کند. هرچند این نوع الکل خطرناک و سمی است بنابراین کیفیت محصولات تولید شده توسط این الکل بسیار مهم تلقی می شود.

فروش متانول به چه صورت است؟

فروش متانول

 این ماده که مایعی شکل است برای کاربردهای صنعتی فروخته می شود. این الکل بی بو با قیمت های تضمین شده عرضه می شود. نیازمندان برای خرید این الکل بهتر است به سراغ مرکزی بروند که این الکل را به صورت مجاز و قانونی عرضه و با قیمت و کیفیت تضمین شده بفروشد. با توجه به اینکه این الکل در تولید حلال های نساجی،  تخته سه لا و … استفاده می شود که تقاضای بالایی از طرف این صنایع دارد. البته این الکل برای تولید رزین و جوهر به عنوان حلال صنعتی کاربرد دارد. بنابراین به عنوان حلال صنعتی برای ساخت مواد متفاوت، تقاضای بسیار بالایی دارد. فروش این الکل با ضمانت اصل بودن و بسته بندی های مناسب و گواهینامه های مربوطه انجام گیرد. خوشبختانه امروزه مراکز گوناگون اقدام به عرضه این الکل در بستر قانونی و مجاز کرده اند بنابراین برای خرید این الکل باید به این مراکز مراجعه کنید.

 

شما می‌توانید برای مشاوره و اطلاع از قیمت محصولات تماس بگیرید.

شماره تماس: 02143000910

 

جمع‌بندی

در این مطلب در مورد واکنش سوختن متانول در صنعت اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم. متانول نوعی الکل است که به‌عنوان ساده ترین الکل شناخته می شود. این نوع الکل کاربرد بالایی در صنعت داشته و به عنوان مواد اولیه در تولید محصولات مصرفی و صنعتی استفاده می شود.  به عنوان مثال در تولید الیاف، پارچه‌، چسب، رنگ، رزین و… استفاده می شود.‌ این نوع الکل که به نام های الکل متیلیک و الکل چوب نیز شناخته شده است عنوان انرژی پاک را دارد. قرار گرفتن در معرض این الکل بسیار خطرناک است. از آنجایی که شعله سوخت آن بدون رنگ است می تواند خطرات زیادی به دنبال داشته باشد.

منبع: wikipedia

شرکت بامداد پتروپارسان

 

سوالات متداول

تاریخچه الکل متانول به چه صورت است؟

تاریخچه الکل متانول به طوریکه است که شیمیدان فرانسوی ژان باپتیست دوما و یوژن پلیگوت ترکیب اولیه متانول را در سال 1834 میلادی (1212 پس از میلاد) کشف کردند. اصطلاح متیل از کلمه متیلن گرفته شده است که در سال 1840 توسط دوما و پولیگوت ابداع شد. سپس برای توصیف آن متیل الکل استفاده شد. کنفرانس بین المللی نام‌گذاری شیمیایی در سال 1892 این را به متانول کوتاه کرد.

واکنش سوختن متانول در صنعت چگونه است؟

این ماده قابلیت احتراق بالایی داشته و بر روی سلامتی انسان اثرات مخربی می گذارد. بنابراین مصرف متانول بسیار خطرناک است. بنابراین آن را با الکل دیگر اشتباه نگیرید و از استفاده غیر صنعتی و مجاز بپرهیزید. از آنجایی که شعله سوخت این الکل بدون رنگ است، می تواند خطرناک باشد. بنابراین آن را با الکل دیگر اشتباه نگیرید و از استفاده غیر صنعتی و مجاز بپرهیزید. الکل بر روی بینایی اثرات مخربی دارد. متیلیک الکل با یک سری مواد شیمایی واکنش شدیدی نشان می دهد.

قیمت خرید و فروش متانول به چه صورت است؟

با توجه به کاربردهای فراوان متانول که در صنایع گوناگون استفاده می‌شود، تعیین قیمت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت پتروپارسان از قیمت و هزینه خرید و فروش متانول مطلع شوید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *